Dövmede En Çok Acıtan Bölgeler

Ereğli Dövme Stüdyosu – Magic Tattoo Studio.

Bilindiği üzere kalıcı dövme, mürekkebin iğneyle deri altına nüfus edilmesiyle yapılır. Bu sebeple dövme (tattoo) acılı bir işlemdir. Fakat bilinmelidir ki dövme acısı dayanılamayacak bir acı değildir. İnsan yapısının bir süre sonra acıya (ve diğer dürtülere) alıştığı bilimsel bir gerçeğe dayanmaktadır.

Ereğli Dövmecileri olarak bazı sorularınıza yanıtlar vermeye çalıştık:

Dövme uygulamasında uyuşturucu jel (lokal anestezi) uygulanabilir mi ?

 • Maalesef dövme stüdyomuzda böyle bir şey mümkün değil. Bunu uyguladığını söyleyen stüdyolar mevcut, fakat biz tavsiye etmiyor, uzak durmanız gerektiğini savunuyoruz. Zira bazı dövmecilerde yapılan bu işlem yasadışıdır. Uygulandığında vücudunuzda farklı tepkimeler (kızarıklık, alerjik reaksiyon vb.) oluşabilir ve dövme uygulamanızı etkileyeceği gibi sağlığınızı tehlikeye atabilir.

Bazı insanlar çok acıdığını söylerken, bazı insanlar hiç hissetmediklerini söylüyor. Neden ?

 • Aslında birçok faktöre dayanan bir konu fakat temelde acı eşiğinizle ve işlem yaptırdığınız bölgeyle alakalı bir durum. Boyun bölgesi ile kol bölgesinin acısı tabii ki aynı değil. Veya x ile y kişisinin aynı acıyı tecrübe etmesi de pek olağan değil. Aynı zamanda dövme yaptırdığınız dövme sanatçısının tecrübesiyle de direkt alakalı bir konu. Acemi bir dövmeci, derinizin oldukça derinine işlem yapması sonucu, kalitesiz veya tarihi geçmiş iğneler kullanması sonucu çok daha fazla acılara katlanmanıza sebep olabilir…

Dövme yapılmadan önce alkol alınsa, daha az acır mı ?

 • Hayır. Bu sürekli duyduğumuz bir konu. Alkol kanı sulandırması sebebiyle dövmeden önce ve (eğer dövmeniz büyükse) dövmeden sonra belirli bir süre kullanılmamalıdır. Ayrıca dövmeden önce alkol kullanılırsa, dövme işlemi sırasında kanamanın artmasını, sürenin uzamasını artırabileceği gibi dolaylı yollardan acı eşiğinizi düşürecek ve daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayrıca alkollü halde yapılan dövme, vücutta kanama olması sebebiyle dövme sanatçınızı zorlayacak ve çoğu durumda dövmenizde solgunluk ve mürekkep atma sorunları yaşanacaktır. Keçiören de bulunan dövme stüdyomuzda dövme stüdyomuzda kesinlikle alkollü şekilde dövme yapılmasını önermiyor ve işlem yapmıyoruz.

Genel olarak direkt bir sıralama yapmak doğru olmayacaktır, fakat şahsi tecrübelerimizce ve araştırdığımız kadarıyla dövme işleminde en çok acıyan bölgelerin sıralaması şu şekilde;

 1. Kafa Bölgesi
 2. Yüz Bölgesi
 3. Karın Bölgesi
 4. Sırt Bölgesi
 5. Dirsek Bölgesi
 6. Kalça Bölgesi
 7. Ayak Bileği Bölgesi
 8. El Bölgesi
 9. Ayak Bölgesi
 10. Göğüs Bölgesi

Diğer tüm sorularınız, önerileriniz ve şikayetleriniz için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Hakkımızda daha fazla bilgi almak için, hakkımızda sayfamıza göz atabilirsiniz.
Randevu almak isterseniz, randevu al sayfamızdan, randevularımız hakkında daha fazla bilgi alabilir, ve randevunuzu online olarak oluşturabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Bizlere ulaşmak için birçok yol izleyebilirsiniz! E-posta gönderebilir, arayabilir, mesaj yazabilir veya hemen yanda bulunan iletişim formunu doldurabilirsiniz! Contact Icon