Dövme İçin Yaş Sınırı Var Mı ?

Kalıcı dövme yaptırmak için belli bir yaş, dönem yoktur. Fakat küçük yaşta alınabilecek kararlar, ileride büyük pişmanlıklara yol açabileceği gibi, geri dönüşü çok zor olan yollara girilmesine de sebebiyet verebilir. Bu yüzden önerimiz biraz daha beklemeniz konusunda.

Ereğli / Zonguldak dövme salonumuz da kalıcı dövme için belirli bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
Ancak 18 yaşının altındaki, reşit olmayan kişiler için aile onayı gerekmektedir. Gerekli belgeler aileleriniz tarafından doldurulmadıkça ve aileniz bizimle yüz yüze görüşmedikçe stüdyomuzda dövme yaptırmanız mümkün değildir. Ebeveyn stüdyomuza gelemiyorsa, özel bir durum varsa vb. dijital olarak görüşülür ve dijital kayıt yaparak onayları alınır. Kayıt kontrol edilir, dijital yedeği alınır ve bir hata, eksik yoksa dövme uygulamasına başlanır.

Dövme yaptırmadan öncesinde mutlaka iki defa düşünmelisiniz. Özellikle yaşınız küçükse, ileride pişman olmamak amaçlı dövme modelinizi, fikirlerinizi ailenizle veya büyüklerinizle konuşmalı ve müzakere etmelisiniz. Erken yaşta alınan yanlış kararlar, ileri ki zamanlarınızda size çok daha büyük bir pişmanlıkla geri dönecektir, unutmayın!

Eğer yaşınız 18 yaşından küçükse ve stüdyomuzda dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, randevu almadan önce lütfen durumunuzu izah ediniz.

Yapılacak işlemleri iletişime geçtiğinizde daha detaylı biçimde aktaracağız mutlaka.
Fakat temelde sıralarsak:

  1. Stüdyomuza ailenizi çağırırız, kimlik kontrolü ile onaylarını alıp bir form doldurmalarını rica ederiz.
  2. Form doldurulduktan sonra hemen inceleriz ve bir eksik/problem yoksa bir randevu tarihi belirleriz. (Eğer o gün müsait isek, bekleyen randevu yok ise, iptal olan randevu var ise gün içerisinde de yapılabilir.)
  3. Eğer ebeveyn stüdyomuza gelemiyorsa (yurtdışı, şehirdışı, özel durum vb.) , dijital ortamda görüntülü olarak bağlantı gerçekleştirip dijital kayıt alırız. Kaydı kontrol ederiz ve bir problem yoksa bir randevu tarihi belirleriz. (Eğer o gün müsait isek, bekleyen randevu yok ise, iptal olan randevu var ise gün içerisinde de yapılabilir.)
  4. Dövme yapıldıktan sonra dövmenin bakımını hem ebeveynlere, hem de dövmeyi yaptıran arkadaşımıza detaylıca aktarırız.
  5. Her müşterimize olduğu gibi 1 haftalık takip programı başlatıp, dövmenizin bakımı hatırlatıcı vb. yöntemler kullanırız.

Diğer tüm sorularınız, önerileriniz ve şikayetleriniz için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Hakkımızda daha fazla bilgi almak için, hakkımızda sayfamızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Randevu almak isterseniz, randevu al sayfamızdan, randevularımız hakkında daha fazla bilgi alabilir, ve randevunuzu online olarak oluşturabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Bizlere ulaşmak için birçok yol izleyebilirsiniz! E-posta gönderebilir, arayabilir, mesaj yazabilir veya hemen yanda bulunan iletişim formunu doldurabilirsiniz! Contact Icon